ავტობუსების შესყიდვა
აღნიშნულ ტენდერზე მოწვევა საერთაშორისო შესყიდვების შესახებ ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკისა და თბილისის სატრანსპორტო კომპანიის ოფიციალურ ვებ-გვერდებზე  გამოქვეყნდა 2019 წლის 17 მაისს.
https://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-190517c.html
http://ttc.com.ge/ka/purchase/120
პროექტის ფარგლებში ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის მიერ გამოიყო სესხი, შპს თბილისის სატრანსპორტო კომპანიის  მიერ  თანამედროვე 12 მეტრიანი  დაბალიატაკიანი კომპრესირებულ ბუნებრივ აირზე (CNG) ავტობუსების და მასთან დაკავშირებული სერვისის მომსახურების შესყიდვის მიზნით.
• ტენდერი გამოცხადდა -  2019 წლის 5 სექტემბერს
• ტენდერი გაიხსნა -  2019 წლის 5 ნოემბერს
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში ტენდერში გამარჯვებულად გამოცხადდა თურქული მწარმოებელი კომპანია BMC OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS წარმოებულმა მოდელმა BMC PROCITY 12M CNG, რომლის ოფიციალური წარმომადგენელი საქართველოში არის შპს „თეგეტა მოტორსი“
შპს „თბილისის სატრანსპორტო კომპანიასა“ და   შპს „თეგეტა მოტორს“ შორის გაფორმდა ხელშეკრულება 126 დაბალიატაკიანი 12 მეტრიანი CNG (კომპრესირებულ ბუნებრივ აირზე მომუშავე) ავტობუსების და მასთან დაკავშირებული სერვისების მიწოდების შესახებ
ხელშეკრულების ღირებულება შეადგინა  37,885,207.65  ევრო
ხელშეკრულება  გაფორმდა    2020  წლის13 თებერვალს.
ხელშეკრულებით გათვალისწინებუპირობების თანახმად ავტობუსების  მოწოდება განხორციელდება ეტაპობრივად 2020 წლის 30 სექტემბრამდე

Supply of 110 Full Low Floors 12M CNG Buses and Related Services
Open tendering for the above project has been carried out in accordance with the EBRD Procurement Policies and Rules (Rev. November 2017),  https://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/policies-and-rules.html and has been announced by EBRD and TTC Officially  on May 17, 2019.
https://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-190517c.html
http://ttc.com.ge/ka/purchase/120
In frame of the Project Georgia has requested the  loan  financing from the European Bank for Reconstruction and Development (“EBRD” or “the Bank”) for the benefit of Tbilisi Transport Company LLC  to expand the City’s  bus fleet of compressed natural gas (CNG) 12 m. length buses.
• Tender was announced on September 5, 2019.
• The tender  was opened on November 5, 2019
BMC PROCITY 12M CNG model manufactured by Turkish manufacturing company BMC OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS was awarded a tender. TEGETA MOTORS LLC Is The official representative of the BMC OTOMOTIV SANAYI VE TICARET AS in Georgia.
The Agreement on the supply of 126 12m Length, low-floor CNG (Compressed Natural Gas) buses and related services was signed between Tbilisi Transport Company LLC and TEGETA MOTORS LLC.
The cost of the agreement is 37,885,207.65 euro.
The Agreement was signed on February 13, 2020.
Under the terms and conditions of the Agreement, the buses will be delivered gradually until September 30, 2020.